Beissbarth to firma z tradycją, z siedzibą znajdującą się od ponad 111 lat w Monachium. Pod koniec XIX w. Daniel i Hermann Beissbarth, bliscy znajomi Daimlera, byli motoryzacyjnymi pionierami na terenie Bawarii. Znakomitym tego przykładem jest tablica rejestracyjna z numerem 1 oraz pierwsze w Niemczech prawo jazdy, którą w tym czasie otrzymali. W 1951 r. synowie założycieli firmy rozpoczęli produkcję pierwszych urządzeń do kontroli pojazdów.
Obecnie Beissbarth zatrudnia ponad 200 osób zajmujących się produkcją wyposażenia dla warsztatów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów. Główny nacisk położony jest na urządzenia do geometrii kół, wymiany opon oraz kontroli pojazdów.
Urządzenia firmy Beissbarth są uznawane i polecane przez producentów motoryzacyjnych na całym świecie oraz stosowane w autoryzowanych serwisach. Liczny zespół ds. innowacji nieustannie pracuje nad nowymi produktami spełniającymi zapotrzebowania rynku. Naszymi kluczowymi klientami są także serwisy niezależne, szybkie serwisy oraz organy kontroli pojazdów. Kliencie cenią w produktach Beissbarth ich precyzję, dokładność oraz efektywność.
Sieć 250 autoryzowanych dystrybutorów oraz firm serwisowych na całym świecie wspierana jest przez macierzysty zespół doradców technicznych oraz sprawny system online.
Rozwój, wprowadzenie, marketing oraz serwis nowych produktów jest zorientowany na klienta, a każdy z etapów wprowadzania innowacji przebiega w ścisłej współpracy z producentami samochodów.
Asortyment Beissbarth:

 • Geometria kół
 • Testery hamulców i diagnostyka pojazdowa
 • Montażownice
 • Wyważarki
 • Obsługa układów klimatyzacji
 • Podnośniki

Urządzenia Beissbarth mogą być wykorzystywane do standardowych napraw serwisowych we wszystkich rodzajach pojazdów, również w motocyklach, busach oraz samochodach dostawczych.
Beissbarth wytwarza również urządzenia dla producentów samochodów, także pod markami producentów. „Zespół homologacyjny” przygotowuje globalną strategię marketingową urządzeń diagnostycznych oraz nadzoruje spełnienie wymogów stawianych przez producentów pojazdów oraz ich standardów technicznych.
Od kwietnia 2007 r. Beissbarth jest częścią Grupy Bosch i stanowi część grupy produktów diagnostycznych, która jest częścią dywizji Automotive Aftermarket. Od tego czasu diagnostyczne centrum wiedzy Boscha w zakresie diagnostyki pojazdowej zostało przeniesione do Monachium. Marka Beissbarth, doskonale znana w świecie serwisów motoryzacyjnych, będzie nadal używana jako znak zapewniający najwyższą jakość.
Kupując urządzenia Beissbarth, Robert Bosch był wstanie repozycjonować produkty gamy „Wheels and Tyres”. Nowe produkty są przygotowywane specjalnie dla marki Bosch i produkowane przez firmę Beissbarth w Monachium.
Monachijska siedziba firmy została powiększona. Nowoczesne rozwiązania logistyczne i produkcyjne wspomogły dotychczasową działalność firmy Beissbarth, dzięki czemu producent jest w stanie zaoferować najwyższą jakość na rynku
Beissbarth może się pochwalić znakomitymi relacjami z wiodącymi światowymi organami diagnostyki samochodowej. Kontakty te ulegają ciągłemu poszerzaniu dzięki współpracy z urządzeniami diagnostycznymi firmy Bosch. Pieczę nad kontaktami sprawuje specjalny zespół wspierający importerów i partnerów na całym świecie.

Podstawowe informacje

 • Adres siedziby firmy: ul. Hoża 41, 00-681 Warszawa
 • Telefon: +48 22 855 72 58
 • Fax: +48 22 213 08 99 
 • Adres e-mail: info@bbe.com.pl
 • NIP: 526-284-94-89
 • REGON: 140114933
 • Data rozpoczęcia działalności: 15.06.2005
 • Liczba zatrudnionych osób: >200

Atuty firmy

spełnianie wymagań w zakresie jakości: najwyższa dokładność pomiarów
wysoka powtarzalność wyników pomiarów
innowacyjne systemu pomiaru optycznego i bezprzewodowego
kalibracja systemów wspomagania kierowcy
połączenie z interfejsami OBD – dostęp do modułów kontrolnych i czujników
wydajne i szybkie procedury kontrolne na liniach diagnostycznych
nowoczesne materiały i zwiększona integracja:
– ulepszona ergonomia napraw
– wydłużona żywotność urządzeń
– ciągły dostęp do urządzeń testowych
Beissbarth jest znany na świecie z najwyższej jakości produktów, innowacyjności i wsparcia posprzedażowego klientów.